Láska

Láska. Zájem. Soucit. Co to k sakru je?

Nejprve bych rád poděkoval slečně D., že mi dala motivaci pochopit slova „mám tě rád“. Možná jsem si je přebral po svém, ale něco pro mě tohle sousloví znamená.

Láska. S tímhle se neustále peru. V hlavě to mám jako rodičovskou lásku. Lásku v příbuzenském vztahu rodiny, prostě něco, s čím se člověk narodí (jak jsem později zjistil, není to podmínkou, špatné vztahy s rodiči nejsou výjimkou).

Chemie. Hromada oxytocinu (v případě holek a těch jejich hormonálních koktejlů vskutku zázrak). Ale asi ani to nebude láska. V době internetu je otázkou i to, zda láska chemii potřebuje.

Vrátím se zpět k příběhu, proč všechno tohle píši. Byl jsem se o víkendu podívat v LDN za dědou. Co mě zaujalo, byla návštěva vedle ležícího klienta. Energická babička v rozmluvě se stárnoucím a popravdě umírajícím mužem. Na návštěvě, kdy rovnou plánovala další i na den následující, pečující, domlouvající onomu muži přesun do samostaného pokoje včetně papírování, financí, drobné balíčky jídla jako dárky … podle jejích slov má samostatný život s manželem a dětmi; je tomu již přes 20 let, co byla nechána na ulici s dětmi právě tím ležícím mužem (kvůli „té nové“). Z toho, jak mluvila, mohu říct, že ho nenávidí za to, co kdysi udělal a je ve svém stávajícím životě spokojená. Přesto nabízí svému bývalému muži pomoc a ochotu, přestože i vlastní děti jej míjí. Soucit, láska, nebo jen vzpomínka na to dobré?

Přidat komentář

3 Komentáře.

  1. (nebo třeba taky blbost?)

  2. Vidíš, to mě nenapadlo 🙂 Byl jsem v tu chvíli na jiný vlně

  3. Jen vzpomínka na to dobré a soucit.. 🙁 Smutnej příběh

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*