Užij dne

Carpe diem … no a pak jsou tu ty rána. Kdy ta všechna legrace nekončí, furt pokračuje, ale zrovínka tu není nikdo, kdo by mě rozptyloval od mých vlastních myšlenek. Kdy se ta houpačka dostane dolů a člověk si říká – co je se mnou špatně? Proč já? Každý to tak máme.

Pochyby, pohlazení které nepřichází, vzpomínky na věci, které se nikdy nestaly, imaginární příběhy a touhy, co se možná nikdy nestanou.

Je taková otázka – změnil by jsi nějak svůj život, kdyby jsi věděl, kdy umřeš?

No, nevím jak vy, ale já „umřu“ v Čechách za 22 dní. A do té doby hodlám žít, co to dá. Potřebuji toho hromadu stihnout. Věci smutné i veselé. Nemám čas na hry, neupřímnost. Proběhnu hromadě z vás životem, budu chtít okamžitě víc, než kolik mi dokážete dát, nechám se od vás poškrábat a pokousat. Nechám se i obejmout. Budu chtít obejmout. Ale víte co? Jdu si teď zaplavat. Co bylo bylo, co bude bude, vystrčím na to holou řiť a jedu dál.

Carpe diem.

Životní lekce z autobusu

Včera jsem jel z práce domů autobusem a na jedné ze zastávek nastoupil jakýsi človíček a přisedl si. Nic světoborného ani novátorského, v podstatě naprosto normální věc, která ani za zmínku nestojí.
Číst dále »

Díky vám žiju. Díky vám to můžu říct a v mém pojetí Gonso journalism (CZ-EN)

Protagonisté jsou Dušan a Jana. Hlavně. Zvlášť a/i dohromady. A já. Za námět na styl diky Paul Kemp. Filmu Rum Diary od autora Hunter S. Thompson and impersonation in Raoul Duke. Číst dále »

Zn.: Zde dosaďte vaše jméno

Došel jsem k závěru, že jsem dost starý na to, abych si začal budovat obchodní značku. Číst dále »

O čokoládových lidech

Popíjím kávu a koukám na nalomenou tabulku čokolády, abych si vzpomněl na dávný sen, nebo vzpomínku na čokoládové lidi. Ne, nejsou to Umpa Lumpové z továrny pana Wonky, ani ti plastoví človíčkové, co je vidíte v reklamách. A už rozhodně to nejsou pastevci starající se o Milku. Číst dále »

Technická podpora

V práci jsme se rozhodli ušetřit si nervy a firmě peníze zakoupením podpory. Číst dále »

Najdi si práci!

Tak tohle byla těžká životní zkušenost. Ač jednou ITákem – všude ITákem, tak to zrovna nebyl jednoduchý úkol. Číst dále »

Hello. How are you?

Hello. How are you? — Ahoj. Jak se máš/máte?

Jsem stále trochu konsternován těmi jazykovými rozdíly. Vykání neexistuje, výslovnost je jiná než v amerických seriálech a hlavně cizí jazyk je teď pro mě čeština. Jo, ahoj! Jsem Jerry! a bydlím na Novém Zélandu.
Číst dále »