O čokoládových lidech

Popíjím kávu a koukám na nalomenou tabulku čokolády, abych si vzpomněl na dávný sen, nebo vzpomínku na čokoládové lidi. Ne, nejsou to Umpa Lumpové z továrny pana Wonky, ani ti plastoví človíčkové, co je vidíte v reklamách. A už rozhodně to nejsou pastevci starající se o Milku.

Proč je vlastně čokoláda ve fialovém? To je dané historicky, je to nolbesní a luxusní barva, královská, imperiální. Prostě dřív, když bylo ještě čokoládu těžké sehnat, tak byla darována právě v drahém a luxusním papíru (nebo hedvábí,co já vím) fialové barvy. A tak to už prostě zůstalo. Milka to dotáhla do extrému a v souladu se svým krédem z let sedmdesátých „Neznámé změň na známé a známé změň na neznámé“ vybarvila krávu právě fialově. Ale to jen tak na okraj.

Ano, čokoládoví lidé. Někdo by si mohl myslet, že patří do stejné kategorie jako ponožková příšera, jenom s tím rozdílem, že nežerou ponožky, ale čokoládu. Ale to není pravda. Ta čokoláda mizí, protože jí dlabete vy, jen si to přiznejte! Nebo někdo blízký, když se zrovna nekoukáte. A nejsou to trpaslíci. Jsou sice malí, ale nevypadají jako takovej ten sádrovej šmejd z německa s plnovousem, co straší na zahradě. To nejsou oni.

Tyhle postavičky vypadají jako … jako malí lidičkové. Jsou to prostě duchové čokolády. Jako les má své duchy, tak i čokoláda má nějaké. A řeknu vám, jak ti jsou naštvaní, když je čokoláda pančovaná, třeba gumovými kousky, nebo oříšky. To už pak není čokoláda. A vlastně i proto ani moc čokoládové lidi nevidíte – nejen kvůli tomu, že jste velcí, ale i proto, že pravou čokoládu, okolo které se právě pak potlouká banda čokolidí, není lehké najít.

A jsou to právě oni, kdo se o čokoládu starají a dávají jí takovou jedinečnou chuť, to jemné šimrání. Snad budete mít štěstí a někdy je zahlédnete, když budete mít dobrou čokoládu a budete hodně potichu, abyste je nevyplašili. A pokud je neuvidíte, pak nezoufejte. To, že je v obalu ještě čtvereček navíc, který tam rozhodně včera nebyl, je jejich práce. Čokoládoví lidé jsou totiž moc hodní.

Přidat komentář

2 Komentáře.

  1. Ty si jako docela moc…

  2. Teda brácha já myslel ze kávu nepijes 🙂

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*